Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš co ochutnáš...

Chinaski

5. května 2008 v 18:30 |  Chinaski
Kapela Chinaski vznikla v roce 1987 a to tak, že se Michalův kamarád Pavel Grohman stává správcem školní

hudební aparatury na stavební průmyslovce v Hradci Králové a postupně ji celou přemístí domů do Jičína. Kapela si začala říkat Starý hadry, což později zkrátily na St. Hadry, protože jejich první zkušebnou byl zámek Staré hadry. Svou konecertní éru zahájili po klubech a hospodách. O čtyři roky později se objevují v pražském klubu free@ball při natáčení prvních demo písniček. První větší změny ve složení kapely nastávají odchodem Petra Rajcherta v r.1992. avšak o dva roky později se vrací se slovy "Nemůžu bez muziky žít". Zásadní změnou roku 1994 byla změna názvu kapely, pod vlivem amerického spisovatele Charlese Bukowského a Henriho Chinaskiho, který vystupoval jako hlavní hrdina v jeho románech toto seskupení mladíků přijímá název "Chinaski". O rok později vzniká symbol kapely - svítící žárovka - symbolizující zdroj pozitivní energie.

Michal Malátný

Narodil se 30.6.1970. V dětství býval tiché, zamlklé dítě. Ve čtrnácti letech začal hrát divadlo se souborem Baret S v Jičíně. Byl nejmenší ze všech a dostal přezdívku Žibusík, což bylo podle postavy chlapečka z knihy Knoflíková válka.


Jeho vlastní jméno je Michal Novotný. Vystudoval činoherní herectví, jeho velkou láskou je i loutkové divadlo. V roce 1994 nastoupil do angažmá Východočeského divadla v Pardubicích. V tu dobu zde již pracovali v souboru tři Novotní a tak si vybírá pseudonym MALÁTNÝ.

Michal je lídrem kapely Chinaski, ve které působí, jako zpěvák a kytarista, složil hudbu například k písni Pojď si lehnout, Dlouhej kouř, Měsíc, Kutil, Klára, Strojvůdce Můj sladký anděli, Sonet, Tichý nájemník a Dopis a je také autorem textu k písni písni Pojď si lehnout, Dlouhej kouř, Měsíc, Kutil, Klára, Strojvůdce, Jaxe, Podléhám, 1.signální, Vakuum, Chátra, Tichý nájemník, Můj sladký anděli a mnoho dalších.

Mezi jeho koníčky patří například loutkoherectví, činoherectví a turistika.


V roce 2007 se do kin dostává film Chyťte doktora, kde si Michal zahrál hlavní roli gynekologa.

Štěpán Škoch

Celé jeho jméno zní: Štěpán František Jakub Škoch, narodil se 18.9.1975 jako syn chudého fotografa. Od roku 1981 chodil na základní školu U Roháčových kasáren. V roce 1984 si díky neznalosti němčiny prostřelil flintou levou ruku. Od roku 1990 studoval Gymnázium na Pražačce, kde mimo jiného potkal i svou budoucí ženu Olgu. Po maturitě následovala Konzervatoř-obor saxofon u profesora J. Kuliševa. Vletech 1999 až 2000 navštěvoval pedagogiku na HAMU. V kapele hraje na saxofon a na flétnu.

Ondřej Škoch

Narodil se 8.4.1979 a je nejmladším členem kapely. Jak říká jeho koníčky jsou PC hry, filmy s Brucem Willisem a hezké knížky. Je absolventem Konzervatoře Jaroslava Ježka v oboru kytara, v oboru skladba a v oboru dirigování. Hraje na baskytaru, kytaru, také zpívá a je autorem hudby u písní Umělci z Prahy, Šangri-la, Shake it, Něco tu nehrálo, Chátra, Slovní pyrotechnika a Baletka

Petr Kužvart

Celé jeho jméno je Petr Maxmilián Dráp Kužvart. Narodil se 24.9.1972, je absolvent LŠU, Státní konzervatoře a Konzervatoře Jaroslava Ježka. Rád cestuje po východních zemích (nedávno se vrátil z Íránu), také často píše na jejich internetovou adresu. Hraje na trubku, zpívá a je autorem hudby k písním Dobrák od kosti a Zrcátko.

Pavel Grohman

Narozen 7.4.1970 a říká, že jeho koníčky jsou auta a činky všeho druhu a syn Jáchym. Je dlouholetým přítelem Michala Malátnéha a společně zakládali i skupinu Chinaski. Hraje na bicí a složil texty k písním Moc toho nevim, Rádio Bubeneč, Klára, Láskopad, Tabáček, Shake it, Basama fousama, Zadarmo, Vzhůru do nekonečna, Něco tu nehrálo, Zrcátko, Chátra, Dopis, Slovní pyrotechnika, Vakuum.

František Táborský

Narodil se 2.5.1974. V roce 2002 úspěšně ukončil studia na PFUK. Hraje na kytaru, zpívá a je autorem hudby u většiny hitů skupiny Chinaski, jako například u písní Stejně jako já, Jaxe, Drobná paralela, Můj svět, Láskopad, Tabáček, Basama fousama, Zadarmo, Vzhůru do nekonečna, Vakuum.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký máte rádi styl hudby ?

rock 47.8% (11)
pop 13% (3)
rap 13% (3)
techno 8.7% (2)
metal 4.3% (1)
ploužáky 13% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

BYE...BYe...Bye...bye